Herbaciarnie, patia, altany

Był u mnie moment silnej fascynacji kamieniem, np. polskim łupkiem z gór Świętokrzyskich, czy przepięknym osadowym kamieniem z Krymu. Osadowe płyty zainspirowały mnie do zaprojektowania kilku obiektów z ich wykorzystaniem, min. herbaciarni w ogrodzie Kobiety, zakochanej w twórczości Cypriana Kamila Norwida, czy dekoracyjnej ściany w dawnym Rajskim Ogrodzie oraz kilku elementów wnętrzarskich. Łupek stał się też budulcem „salonu ogrodowego” w realizacji w Poznaniu.

Herbaciarnia Norwida. Połączenie kamienia osadowego i betonu o strukturze przypominającej wapienną skałę. Detal z ocynku. Pawilon „oprawiony” w roślinność tuż po posadzeniu.

Herbaciarnia Norwida. Stół – z blatem z kratownicy, nie zatrzymujący wody deszczowej, okruchów, ogrodowych pyłów…

Herbaciarnia Norwida. Detal łączenia: siedzisko – ściana. Materiał: ocynk nawiązuje do ocynkowanej kratownicy stołu.

Herbaciarnia Norwida. Nakładany, barwiony i zaimpregnowany ręcznie materiał nadaje pawilonowi wyjątkowy, indywidualny charakter. Wykończenie ścian to materiał inspirowany kolorystyką i strukturą osadowych skał Krymu. Ściany pawilonu pełnią rolę wiatrołapu i bariery widokowej.

Letni domek w stylu romantycznym. Na antresoli sypialnia. Na dole: miejsce do gotowania, biesiadowania, podziwiania ogrodu.

Letni domek w stylu romantycznym. Donice, drabina i rzeźba ręcznie wybarwione w kolorystyce całości.

Sklep Ogrodniczy Rajski Ogród w Szczecinie. Rzeźba na postumencie wykonana na zamówienie na bazie oryginalnych, przedwojennych szczecińskich wzorów.

Sklep Ogrodniczy Rajski Ogród w Szczecinie. Dekoracyjna ściana, zasłaniająca zaplecze. Detale oraz struktura powierzchni ściany – wykonane ręcznie. Możliwe dowolne wybarwienie ściany.

Sklep Ogrodniczy Rajski Ogród w Szczecinie. Dekoracyjna ściana zasłaniająca zaplecze. Projekt indywidualny.
Płaskorzeźba – detal ściany dekoracyjnej – widok od frontu. Kopia oryginalnej szczecińskiej, przedwojennej płaskorzeźby naściennej. Odlew sztukatorski, barwienie i impregnacja – wykonane ręcznie.

Sklep Ogrodniczy Rajski Ogród w Szczecinie. Dekoracyjna ściana zasłaniająca zaplecze. Projekt indywidualny. Widok z boku.

Patio / „salon ogrodowy”. „Parawan” od strony ogrodu sąsiadów; pełni także rolę wiatrołapu w chłodniejsze dni podczas biesiad ogrodowych.  Poprzez „okna” w ścianie patio zagląda roślinność, zasadzona po drugiej stronie muru. Materiał: beton zbrojony, obłożony kamiennym łupkiem.

Porozmawiajmy

+48 501 051 384

INFO@SKWER.PL

ALEJA JANA PAWŁA II 28/6, SZCZECIN

Zbudujmy wspólnie ogród Waszych marzeń

Zapraszamy do kontaktu. Z chęcią posłuchamy o Waszych ogrodach i pomożemy Wam w ich założeniu lub pielęgnacji. To nasza pasja!